” Kι αν ήσουν εσύ;”

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης του σχολείου μας με την υπεύθυνη εκπαιδευτικό της τάξης κ. Μπακάλη Ελένη, τη Δευτέρα 20 Μαΐου 2019, συμμετείχαν στην τελική εκδήλωση του προγράμματος Αγωγής Υγείας “Κι αν ήσουν εσύ;”

Ένα πρόγραμμα για την ευαισθητοποίηση της ευρύτερης εκπαιδευτικής κοινότητας στα ανθρώπινα δικαιώματα που υλοποιείται από το Πανελλήνιο Δίκτυο για το Θέατρο στην Εκπαίδευση σε συνεργασία με την Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες  στο οποίο συμμετείχαν και 6 ακόμη σχολικές μονάδες από την Αιγιάλεια.

Ιδιαίτερη αναφορά θα πρέπει να γίνει και για τον εκπαιδευτικό Θεατρικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Βρόντο Γεώργιο που με την κατάλληλη προετοιμασία και στήριξη που παρείχε κατάφερε να αξιοποιήσει το πηγαίο ταλέντο των μικρών πρωταγωνιστών που καταχειροκροτήθηκαν από όλους τους παριστάμενους θεατές!

Επιλέγοντας το ακόλουθο link μπορείτε να δείτε το video του Φεστιβάλ!