ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤ΄ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

Αγαπητοί γονείς,

Με βάση το υπ’  αριθ. πρωτ. Φ.19/22248/2-12-2020 έγγραφο της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας, σχετικά με τις εγγραφές των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης στην Α΄ Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πρέπει να συμπληρώσετε και να υποβάλετε στη Διεύθυνση του Δ.Σ. Ροδοδάφνης υπεύθυνη δήλωση μόνιμης κατοικίας (συν. 1), η οποία θα πρέπει να συνοδεύεται από πρόσφατο σχετικό αποδεικτικό κατοικίας (π.χ. λογαριασμός ρεύματος, τηλεφώνου κ.ά.).

Επίσης για όσους μαθητές έχουν αδέλφια που φοιτούν κατά το τρέχον σχολικό έτος 2020-2021 στην Α΄ ή στη Β΄ Γυμνασίου θα πρέπει να συμπληρώσετε και να υποβάλετε ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΦΟΙΤΗΣΗΣ (συν. 2).

Τέλος, όσοι επιθυμούν το παιδί τους να φοιτήσει σε Τμήμα Ένταξης Γυμνασίου πρέπει να συμπληρώσουν και υποβάλουν τη σχετική Υπεύθυνη Δήλωση (συν. 3)

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής των προαναφερόμενων εντύπων είναι η 21/12/2020.

Από τη διεύθυνση

Υ.Δ. ΤΟΠΟΥ ΜΟΝΙΜΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ