Ζω καλύτερα – Ευ Ζην & Οδική Ασφάλεια

Σήμερα 7/4/2022 το σχολείο μας επισκέφτηκαν οι κκ. Ροδόπουλος Βασίλειος, Διοικητής Αστυνομικού Τμήματος Αιγίου, και Αναστασόπουλος Γιάννης προκειμένου να ενημερώσουν τους μαθητές για την ασφαλή κυκλοφορία οχημάτων και πεζών και τη σπουδαιότητα του Κ.Ο.Κ.

Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο υλοποίησης της υποθεματικής “Οδική Ασφάλεια” της 3ης Θεματικής Ενότητας “Ζω καλύτερα – Ευ Ζην” των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων για τις τάξεις Α΄: «Τον Κ.Ο.Κ. αγαπώ με ασφάλεια κυκλοφορώ» και Γ΄- Δ΄: « Κυκλοφορώ με ασφάλεια».

Θερμές ευχαριστίες στα στελέχη του Αστυνομικού Τμήματος Αιγίου και συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς κκ. Μπακάλη Ελένη, Παπαδόπουλο Αλέξη και στους/στις μαθητές/-τριες τους για την οργάνωση της ενημερωτικής δράσης.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου