Εκκλησιασμός Τριών Ιεραρχών & κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας

Σήμερα, Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2023, καιρού θέλοντος, μας δόθηκε η δυνατότητα να εορτάσουμε τους προστάτες της εκπαιδευτικής κοινότητας, Τρεις Ιεράρχες, συμμετέχουσα σύσσωμη η σχολική μονάδα στον εκκλησιασμό στον ιερό ναό Αγίου Σπυρίδωνα στη Ροδοδάφνη.

Στη συνέχεια ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μοίρασε σε μαθητές και εκπαιδευτικούς τον παραδοσιακό άρτο για το καλό της ημέρας.

Με την επιστροφή στο σχολείο οι μαθητές παρακολούθησαν το ωρολόγιο πρόγραμμα μέχρι την ώρα που πραγματοποιήθηκε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας και πάλι με μέριμνα του Συλλόγου Γ. & Κ.

Οι μαθητές από κάθε τάξη που στάθηκαν τυχεροί έλαβαν από ένα αναμνηστικό δώρο καθώς και το χειροκρότημα και την αγάπη των συμμαθητών τους!

Ευχαριστούμε θερμά τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων, που στέκονται δίπλα μας, και τους ευχόμαστε καλή δύναμη στο έργο τους!!!

Ο Διευθυντής του σχολείου