Εορτασμός Εθνικής Επετείου 25ης Μαρτίου 1821

Σήμερα Παρασκευή 23 Μαρτίου 2023 πραγματοποιήθηκε η εορταστική εκδήλωση του σχολείου για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Η σχολική εορτή διοργανώθηκε από τις Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις και τη δασκάλα τους κα Ελευθεριώτη Σίσσυ με τη συνδρομή των εκπαιδευτικών κ.κ. Παπαδόπουλου Αλέξη και Παπαγεωργόπουλου Γιώργου. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην κατάμεστη από γονείς και μαθητές αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Ροδοδάφνης στην οποία συμμετείχε και το νηπιαγωγείο Ροδοδάφνης με τις εκπαιδευτικούς κ.κ. Τσουμπού Ελένη και Ευθυμιοπούλου Μαρία. Ανήμερα της 25ης Μαρτίου το σχολείο παρακολούθησε τη δοξολογία που έγινε στον Ιερό Ναό Αγ. Σπυρίδωνος στη Ροδοδάφνη και συμμετείχε στην κατάθεση στεφάνων που έγινε στο μνημείο πεσόντων.