Κλειστό το Ν/Π ΡΟΔΟΔΑΦΝΗΣ

Στις 17 προς 18 Ιανουαρίου 2018 επικράτησαν ισχυροί άνεμοι στην περιοχή της Αιγιάλειας -και όχι μόνο- με αποτέλεσμα την πτώση ενός “γερασμένου” πεύκου στη δυτική περίφραξη του Ν/Π Ροδοδάφνης. Ευτυχώς το συμβάν έγινε το βράδυ και έτσι αποφεύχθηκε κίνδυνος τραυματισμού των μαθητών.

Η σχολική μονάδα παρέμεινε κλειστή για τις 18 & 19/01/2018 κάτοπιν απόφασης του Δημάρχου Αιγιαλείας κ. Παναγόπουλου Α.

Η Προϊσταμένη του Ν/Π κ. Ανδρουτσοπούλου Παρασκευή ευχαριστεί τον Αντιδήμαρχο Συμπολιτείας κ. Κυριακόπουλο Μιχάλη, τον Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Α/θμιας Εκπ/σης κ. Μαρινόπουλο Παναγιώτη και τη γεωπόνο του Δήμου Αιγιάλειας κ. Παλαιολογοπούλου Ακριβή για την άμεση παρέμβασή τους με αποτέλεσμα την εκρίζωση-κοπή του δέντρου και την αποκατάσταση των ζημιών στον προαύλειο χώρο.

Η Προϊσταμένη του Ν/Π

Ανδρουτσοπούλου Παρασκευή