ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΧΩΡΟΥ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗΣ

Ένα από τα πιο σημαντικά προβλήματα των  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ και ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΡΟΔΟΔΑΦΝΗΣ φαίνεται να βρίσκει τη λύση του.

Το κυκλοφοριακό πρόβλημα που δημιουργούνταν κυρίως ημέρες με δυσμενείς καιρικές συνθήκες- στις ώρες άφιξης και αποχώρησης των μικρών μαθητών/-τριών απασχολούσε σε μεγάλο βαθμό εκπαιδευτικούς και  γονείς καθώς από τύχη δεν είχε γίνει κάποιο ατύχημα μέχρι και σήμερα.

Με ενέργειες του Αντιδημάρχου Θεμάτων Δημοτικών Ενοτήτων Συμπολιτείας  Ερινεού κ. Κυριακόπουλου Μιχάλη ξεκίνησαν στις 10 Οκτωβρίου 2017 οι εργασίες διαμόρφωσης χώρου που βρίσκεται παρακείμενος στη βόρεια πλευρά του σχολικού συγκροτήματος προκειμένου να δημιουργηθεί χώρος στάθμευσης των οχημάτων (Ι.Χ. και Δ.Χ.), που μεταφέρουν μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, και αποπερατώθηκαν σε πρώτη φάση στις 31/10/2017   δίνοντας έτσι τη λύση που άρμοζε στο προαναφερόμενο πρόβλημα.

Οι σύλλογοι Διδασκόντων των Δ.Σ. και ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΡΟΔΟΔΑΦΝΗΣ εκφράζουν τις ευχαριστίες τους.