Εορτασμός επετείου 17ης Νοεμβρίου 1973

Λιτό, απέριττο – όπως αρμόζει στην περίσταση- συνάμα όμως και ουσιαστικό το αφιέρωμα που παρουσίασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων του σχολείου μας για την 44η επέτειο της 17ης Νοεμβρίου 1973 με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους κκ. Μπακάλη Ελένης και Παπαδόπουλου Αλέξιου.

Η εκδήλωση συνέπεσε με το τριήμερο εθνικό πένθος που κηρύχθηκε στη χώρα μας λόγω της απώλειας συνανθρώπων μας από τη φονική πλημμύρα στις 15/11/2017 στη Μάνδρα Αττικής και ως εκ τούτου το κλίμα ήταν ιδιαίτερα φορτισμένο.

17 Νοεμβρίου 1973. Ημέρα μνήμης. Η μέρα εκείνη ανήκει στους αγωνιστές, στους οραματιστές.

17 Νοεμβρίου 2017. Ημέρα στοχασμού. Η μέρα αυτή ανήκει στη νέα γενιά, στην ελπίδα για ένα καλύτερο μέλλον!