Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Οι μαθητές/τριες της Α ΄και Β΄ τάξης του σχολείου μας σε συνεργασία με τους /τις μαθητές/τριες   του  Νηπιαγωγείου   την Παρασκευή στις 22 Δεκεμβρίου παρουσίασαν το  Θεατρικό: “Η Χριστουγεννιάτικη Μάχη του Ζαχαροπλαστείου”.  Πρόκειται για ένα έργο που αναφέρεται στην αέναη μάχη μεταξύ των κουραμπιέδων και των μελομακάρονων για την καλύτερη θέση στη χριστουγεννιάτικη βιτρίνα του Ζαχαροπλαστείου… ήταν  μια παράσταση γεμάτη χρώματα, αρώματα, ζωντάνια και κέφι,  με τα τα γλυκά και χαρούμενα προσωπάκια των παιδιών , που μας πέρασε το μήνυμα της δύναμης της συνεργασίας! Μπράβο σε όλα τα παιδιά! Συγχαρητήρια στις εκπαιδευτικούς  Ελένη Μπακάλη,  Όλγα Ζώτου, Ελένη Τσουμπού και Μαρία  Ευθυμιοπούλου.

Στο τέλος μοιράστηκαν δώρα για όλα τα παιδιά από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων και κληρώθηκαν τα δώρα της λαχειοφόρου. Τους ευχαριστούμε!

Και του χρόνου με υγεία!