Εορτασμός 25ης Μαρτίου

Το σχολείο μας τίμησε και φέτος με λαμπρότητα την επέτειο της 25ης Μαρτίου. Την Παρασκευή 22 Μαρτίου στον χώρο του σχολείου οι μαθητές και μαθήτριες της Ε και Στ τάξης με άψογο τρόπο αφηγήθηκαν σημαντικά γεγονότα της Επανάστασης, έπαιξαν ως επαγγελματίες ηθοποιοί το θεατρικό ¨Ο Καραγκιόζης στην Επανάσταση¨, τραγούδησαν και χόρεψαν με λεβεντιά και περηφάνεια χορούς της πατρίδας μας.  Στη γιορτή συμμετείχαν και οι μαθητές και μαθήτριες του Νηπιαγωγείου με ποιήματα και χορούς  που παρουσίασαν με έντονη θεατρικότητα και χάρη.

Ανήμερα της γιορτής η σημαία του σχολείου παραβρέθηκε στην θεία λειτουργία στον ιερό ναό του Αγίου Σπυρίδωνα Ροδοδάφνης. Ακολούθησε η κατάθεση  στεφάνων στο μνημείο των πεσόντων στην πλατεία του χωριού. Τον πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε η διευθύντρια του σχολείου.

Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριες, τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου που μέσα από την συμμετοχή στους εορτασμούς δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό και  διατηρούν τις αξίες της πατρίδας μας!

Ζήτω η Ελλάδα!

Και του χρόνου!