Αγώνες Στίβου

Το Σχολείο μας συμμετείχε στους αγώνες στίβου που  διοργανώθηκαν το Σάββατο 20 Απριλίου  στο Δημοτικό στάδιο του Αιγίου, αφιερωμένους  στη μνήμη του πρώτου προέδρου του Αθηνόδωρου, Χρήστου Λαϊνά. Το αγωνιστικό πρόγραμμα, ήταν προσαρτημένο σε αυτό του Πανελληνίου πρωταθλήματος 10 χλμ. Ανδρών-Γυναικών και περιλάμβανε αγώνες 50μ., άλμα εις μήκος άνευ φοράς και ρίψεις vortex. Μεταξύ των φίλων του στίβου, των εκπαιδευτικών και των ανθρώπων του ευρύτερου περιβάλλοντος των μαθητών και μαθητριών που ήταν εκεί για να χειροκροτήσουν τις προσπάθειες τους, ήταν και εκπρόσωποι της Δημοτικής αρχής, της Τοπικής Εκκλησίας και σημαντικές προσωπικότητες του Αθλητισμού οι οποίοι έκαναν και τις απονομές των επάθλων. Μπράβο στους μαθητές και στις μαθήτριες για τη συμμετοχή και τις πολύ καλές τους επιδόσεις.