Εορταστικές εκδηλώσεις

Στο τετραήμερο 23-26 Μαρτίου 2018 το Δημοτικό Σχολείο Ροδοδάφνης άφησε το στίγμα του σε διάφορες εκδηλώσεις. Ο κύκλος άνοιξε με τη σχολική εορτή την οποία διοργάνωσε η ΣΤ΄ τάξη με τον δάσκαλό της κ. Παπαδόπουλο Αλέξιο και τη συνδρομή των εκπαιδευτικών κ.κ. Μπακάλη Ελένης, Φιλίππου Φίλιππο και Κιέκα Λίνας και πραγματοποιήθηκε στην κατάμεστη από γονείς και μαθητές αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Ροδοδάφνης. Στη γιορτή συμμετείχε η Ε’ Τάξη και το νηπιαγωγείο Ροδοδάφνης με τις εκπαιδευτικούς κ.κ. Ανδρουτσοπούλου Βιβή και Τσουμπού Ελένη. Ανήμερα της 25ης Μαρτίου το σχολείο παρακολούθησε τη δοξολογία που έγινε στον Ιερό Ναό Αγ. Σπυρίδωνος στη Ροδοδάφνη και συμμετείχε στην κατάθεση στεφάνων που έγινε στο μνημείο πεσόντων. Το απόγευμα της ίδιας ημέρας ο κύκλος έκλεισε καθώς μέρος της σχολικής εορτής παρουσιάστηκε από τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης στην εκδήλωση του εκπολιτιστικού συλλόγου Ροδοδάφνης “Ευαγγελισμός” που γιόρτασε την ονομασία του και μας έκανε την τιμή να μας προσκαλέσει.