Χριστουγεννιάτικη εορταστική εκδήλωση

Στις 21 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας η χριστουγεννιάτικη γιορτή.

Καταρχάς οι μαθητές των Α΄ και Β΄ τάξεων του Δημοτικού με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους κκ. Ελευθεριώτη Διονυσίας και Καραγκούνη Κατερίνας και τη στήριξη των εκπαιδευτικών ειδικοτήτων κκ. Αστερή Φρόσως (Εικαστικών) και Βρόντου Γιώργου (Θεατρικής Αγωγής) παρουσίασαν ένα άρτιο θέαμα το οποίο απόλαυσαν και χειροκρότησαν ένθερμα οι θεατές.

Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήραν οι πιο μικροί μαθητές του Νηπιαγωγείου που με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους κκ. Ανδρουτσοπούλου Βιβής και Τσουμπού Ελένης και τον αυθορμητισμό και την παιδική τους αθωότητα έδωσαν και αυτοί το στίγμα τους έντονα και πήραν το δικό τους μερίδιο στον θαυμασμό και την επιδοκιμασία.

Τέλος, το όλο εορταστικό σκηνικό συμπλήρωσε ο αγαπημένος φίλος των παιδιών “Άι-Βασίλης” που ανέλαβε να μοιράσει σε όλους τους μαθητές τα δώρα που έφερε για αυτούς ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων τον οποίο ευχαριστούμε ιδιαιτέρως που στέκεται πάντα πρόθυμα στο πλευρό μας.